Strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki!

Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska i Pomorze turystycznie

udane wakacje nad morzem!

Pomorze

region leżący nad morzem
Pomorze

Pomorze to region leżący nad morzem czyli blisko morza. Najprostszy i najbardziej rozpowszechniony podział dzieli w Polsce Pomorze na dwa główne regiony: Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie.

Władysławowo nocleg

Cetniewo Oleńka pokoje gościnne

Władysławowo informacje

Koncerty organowe Kąpieliska strzeżone Władysławowo supermarkety COS Cetniewo Rezerwat Dolina Chłapowska

Porty Rybackie

port rybacki Darłowo Przystań Górki Zachodnie port rybacki Hel port rybacki Jastarnia port rybacki Kołobrzeg port rybacki Ustka port rybacki Władysławowo baza rybacka Świnoujscie

Pogodynka

Hel Jastarnia Ustka Władysławowo

Władysławowo

Dolina Chłapowska
Wladyslawowo

Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska we Władysławowie

Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska

Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska potocznie nazywany jako Wąwóz Chłapowski obejmuje ochroną częściową obszar doliny erozyjnej w strefie wysoczyzny nadmorskiej, o powierzchni 24,83 ha, położony w miejscowości Władysławowo. Wąwóz ma około 500 metrów długości, od Chłapowa do samej plaży. Wokół rezerwatu przyrody Dolina Chłapowska stworzono także otulinę ochronną, o powierzchni 47,82 ha.


Wyświetl większą mapę

Rezerwat powstał na podstawie zarządzenia nr 150/2000 Wojewody Pomorskiego z dnia 4 sierpnia 2000r. W sprawie uznania za rezerwat przyrody Dolina Chłapowska.

Gdynia Orłowo molo
Bałtyk zachód słońca
sztorm w porcie
Pomorze wiatraki
Gdynia zabytkowy dworek
Bałtyk plaża
Rozewie latarnia morska
Władysławowo port rybacki

Pomorze to region leżący nad morzem czyli blisko morza. Najprostszy i najbardziej rozpowszechniony podział dzieli w Polsce Pomorze na dwa główne regiony: Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie. Władysławowo jest położone w północnej części Polski, od północnej strony nad Morzem Bałtyckim, a od południowo-wschodniej nad Zatoką Pucką. Cetniewo to dzielnica miasta Władysławowa, mająca charakter turystyczny. W dzielnicy Cetniewo znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo. Centralny Ośrodek Sportu COS Cetniewo jest jednym z sześciu Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Polsce. To miejsce szkolenia sportowego i treningu kadry olimpijskiej i narodowej.