Strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki!

Władysławowo koncerty organowe

udane wakacje nad morzem z atrakcjami!

Pomorze

region leżący nad morzem
Pomorze

Pomorze to region leżący nad morzem czyli blisko morza. Najprostszy i najbardziej rozpowszechniony podział dzieli w Polsce Pomorze na dwa główne regiony: Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie.

Władysławowo nocleg

Cetniewo Oleńka pokoje gościnne

Władysławowo informacje

Koncerty organowe Kąpieliska strzeżone Władysławowo supermarkety COS Cetniewo Rezerwat Dolina Chłapowska

Porty Rybackie

port rybacki Darłowo Przystań Górki Zachodnie port rybacki Hel port rybacki Jastarnia port rybacki Kołobrzeg port rybacki Ustka port rybacki Władysławowo baza rybacka Świnoujscie

Pogodynka

Hel Jastarnia Ustka Władysławowo

Władysławowo

województwo pomorskie
Wladyslawowo

województwo pomorskie powiat pucki gmina Władysławowo

Koncerty organowe

Corocznie Centrum Kultury, Promocji i Sportu Władysławowa, Urząd Parafialny we Władysławowie, Akademia muzyczna w Krakowie organizują we Władysławowie letnie koncerty organowe i kameralne (LKOiK). Koncerty odbywają się w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy Alei Stefana Żeromskiego we Władysławowie w sezonie letnim, w lipcu i sierpniu, w czwartki od godz. 20. W 2012 roku jest XXXX-lecie tej imprezy. Dni koncertowe w 2012 roku: 5 lipca Koncert Inauguracyjny 12 lipca 19 lipca Koncert Galowy z okazji 40-lecia LKOiK pod honorowym patronatem ambasady Brazylii w Polsce 26 lipca 2 sierpnia 9 sierpnia 16 sierpnia 23 sierpnia

Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie był budowany etapami. Dzięki temu można podziwiać oryginalną architekturę sakralną neogotycką, modernistyczną i współczesną w ramach jednego obiektu. Pierwsza część kościoła, jednonawowa w stylu neogotyckim, została zbudowana w latach międzywojennych, w trzydziestych latach XX wieku. Obecnie, z zewnątrz ta część kościoła wyróżnia się czerwoną cegłą. W latach pięćdziesiątych XX wieku rozpoczęto rozbudowę kościoła w stylu modernistycznym, jednocześnie nawiązując do istniejącej, neogotyckiej części kościoła. Obecnie, z zewnątrz ta część kościoła wyróżnia się białą elewacją. Kościół został wpisany do rejestru kościołów zabytkowych w latach 80 XX wieku. Ostatnim etapem rozbudowy było wybudowanie wieży i dzwonnicy jednocześnie, w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, nawiązującej do architektury istniejącego kościoła.

Gdynia Orłowo molo
Bałtyk zachód słońca
sztorm w porcie
Pomorze wiatraki
Gdynia zabytkowy dworek
Bałtyk plaża
Rozewie latarnia morska
Władysławowo port rybacki

Pomorze to region leżący nad morzem czyli blisko morza. Najprostszy i najbardziej rozpowszechniony podział dzieli w Polsce Pomorze na dwa główne regiony: Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie. Władysławowo jest położone w północnej części Polski, od północnej strony nad Morzem Bałtyckim, a od południowo-wschodniej nad Zatoką Pucką. Cetniewo to dzielnica miasta Władysławowa, mająca charakter turystyczny. W dzielnicy Cetniewo znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo. Centralny Ośrodek Sportu COS Cetniewo jest jednym z sześciu Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Polsce. To miejsce szkolenia sportowego i treningu kadry olimpijskiej i narodowej.